Luty 2019Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Aktualności
   Wspólne wystąpienie OIGD i PZPB do Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego
napisał:   08-02-2018 09:08   odsłon: 365

Bieżący trend wzrostu cen stanowi poważne zagrożenie dla kondycji sektora budowlanego, zagraża także realizacji wielu publicznych planów i programów inwestycyjnych. Ograniczenie negatywnych skutków dynamicznego wzrostu cen i zmniejszenie zagrożenia dla kondycji branży budowlanej to cel jaki stoi przed organizacjami zrzeszającymi firmy budowlane.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa i Polski Związek Pracodawców Budownictwa zwróciły się z prośbą o spotkanie do Prezes Głównego Urzędu Statystycznego celem omówienia metod prowadzenia sprawozdawczości statystycznej sektora budownictwa w odniesieniu do wskaźników cen.

Niestety zjawiska, które mają kluczowe znaczenie dla płynności sektora budownictwa nie są odzwierciedlane w statystykach GUS, co utrudnia znacząco wprowadzanie mechanizmów ograniczających zagrożenia pojawiające się na kontraktach. Wspólnie możemy przyczynić się do wprowadzenia przez inwestorów publicznych do kontraktów zapisów uwzględniających ryzyka znaczącej zmiany cen, które oddawałyby rzeczywistą sytuację rynkową, a tym samym, na ograniczenie negatywnych skutków dynamicznego wzrostu cen i zmniejszenie zagrożenia dla kondycji tak znaczącej dla gospodarki branży jaką jest budownictwo.

W załączeniu pismo do Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

  Załączniki:

  • pismo do GUS »

  •    
    << Powrót
    © 2007-2019 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe