Grudzień 2018Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2013
   Prawo zamówień publicznych
napisał:   11-12-2013 14:42   odsłon: 1416

Uprzejmie informujemy, że w dniu 9 grudnia 2013 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej została ogłoszona ustawa z dnia 8 listopada 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych, dotycząca podwykonawstwa przy realizacji zamówień publicznych, w szczególności zamówień na roboty budowlane. Ustawa wejdzie w życie z dniem 24 grudnia 2013 r.
Naszym zdaniem, nowela nie wypłynie w sposób istotny na pełne i terminowe wypłacenie wynagrodzenia podwykonawcy. Podobnie należy ocenić oczekiwania, iż ta ustawa istotnie ograniczy ryzyko sporów na linii zamawiający – wykonawca – podwykonawca – dalszy podwykonawca na etapie realizacji zamówień publicznych.
Niewątpliwie zrobiono dużo aby wzmocnić nadzór nad realizacją zamówienia, co nie oznacza że mali przedsiębiorcy będą mogli czuć się bezpieczni w zakresie uzyskania wynagrodzenia.
Informujemy,  że na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP sp. z o.o. pojawił się artykuł na ten temat. Zachęcamy do zapoznania się z treścią opracowania na stronie:
Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte okażą się dla Państwa pomocne.

   
<< Powrót
© 2007-2018 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe