Grudzień 2018Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2013
  Prawo zamówień publicznych
[30-10-13]  

Informujemy,  że na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP sp. z o.o. pojawił się nowy artykuł dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych pt. Naliczenie kary umownej a złożenie nieprawdziwych informacji. Zachęcamy do zapoznania się z treścią opracowania na stronie:  http://www.kzp.net.pl/opracowania/45-Naliczenie-kary-umownej-a-zlozenie-nieprawdziwych-informacji.html
Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte okażą się dla Państwa pomocne.

  

[28-10-13]   odsłon: 931

 

Jak czytamy na stronie GDDKiA „wyjaśnienia przekazane przez stronę Polską do Komisji Europejskiej wraz z wnioskiem o zamknięcie postępowania w sprawie domniemanego naruszenia przepisów unijnych w dziedzinie zamówień publicznych zakończyły się pomyślnie dla GDDKiA. Postępowanie KE, dotycząca rzekomo nieuprawnionego zastosowania przez nas trybu (tzw. z wolnej ręki) w postępowaniach na wybór wykonawców odcinków A i C autostrady A2 zostało tym samym zamknięte co oznacza, że GDDKiA, jako zamawiający działała zgodnie z prawem i z należytą starannością.”
 
Izba zwróciła się do przedstawiciela Komisji Europejskiej o przekazanie informacji o stanie sprawy i potwierdzenie informacji przekazanej przez GDDKiA opinii publicznej.

  
 więcej » 

  XI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2013 już za nami
[28-10-13]  

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas zakończonych w dniu 24 października 2013r. w Warszawie XI Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2013
Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia wielu interesujących spotkań, wymiany cennych doświadczeń oraz odpowiedzenia na Państwa pytania. 
Jednocześnie zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony, gdzie umieszczać będziemy na bieżąco informacje dotyczące działalności Izby.

  

[28-10-13]   odsłon: 879

 

Podczas XI Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2013, w dniu 23 maja br., Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa zorganizowała  bezpłatne seminarium „Zamówienia publiczne w praktyce”.
  
 więcej » 

  Prawo zamówień publicznych
[08-10-13]  

Informujemy,  że na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP sp. z o.o. pojawił się nowy artykuł dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych pt. „Uzupełnione” doświadczenie bez punktów. Zachęcamy do zapoznania się z treścią opracowania na stronie: http://www.kzp.net.pl/opracowania/44-Uzupelnione-doswiadczenie-bez-punktow.html
Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte okażą się dla Państwa pomocne.

  

[26-09-13]   odsłon: 1052

  Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa zaprasza na seminarium pt.:

„Zamówienia publiczne w praktyce”,
 
Seminarium odbędzie się 24 października br. w godz. 10.30–15.00, sala konferencyjna „B” na pierwszym piętrze Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie podczas XI Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2013.
Seminarium poprowadzą specjaliści z Kancelarii – Konsultanci Zamówień Publicznych.
 
Zakres tematyczny:
1. Odpowiedzi na pytania wykonawców (wyjaśnienia treści SIWZ) nie mogą być wymijające.
2. Zatrzymanie wadium narzędziem do zwalczania zmów przetargowych, a nie źródłem dochodów.
3. Wielokrotne wzywanie wykonawcy do składania wyjaśnień treści oferty lub dokumentów.
4.  Zasada jawności w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5. Nieprawdziwe informacje, a oświadczenie woli wykonawcy.
6. Należyte zabezpieczanie oferty wadium.
  
 więcej » 

  Prawo zamówień publicznych
[25-09-13]  

Informujemy,  że na stronie internetowej Firmy Konsultanci Zamówień Publicznych pojawił się nowy artykuł dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych pt. Zwolnienie z opłaty od skargi a dostępność do sądu. Zachęcamy do zapoznania się z treścią opracowania na stronie: http://www.kzp.net.pl/opracowania/43-Zwolnienie-z-oplaty-od-skargi-a-dostepnosc-do-sadu.html
Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte okażą się dla Państwa pomocne.

  

  IX Strzeleckie Mistrzostwa Polski Drogowców
[24-09-13]  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IX Strzeleckich Mistrzostw Polski Drogowców w naszej galerii

 

  

  Nowa edycja raportu o firmach drogowcyh firmy ARCATA PARTNERS
[23-09-13]  

 

Członkowie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa                     
oraz
Firmy branży drogowo-mostowej
 
Szanowni Państwo,
Już tradycyjnie od 12 lat zwracamy się do Państwa o tej porze roku z prośbą o współpracę z firmą Arcata Partners przy powstawaniu kolejnej edycji Raportu o firmach drogowych. Raport ten, jako wspólne przedsięwzięcie, stał się czynnikiem integrującym całą branżę – również wiele firm spoza Izby. Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do powstawania corocznych edycji Raportu.
Dzięki analizom Raportu nie tylko OIGD, ale cała nasza branża zyskuje merytoryczne argumenty w dyskusjach z decydentami mającymi wpływ na rozwój budownictwa drogowego w naszym kraju. Dysponując wiarygodnymi analizami, wykorzystujemy je też do urealnienia obiegowych opinii co do kondycji i problemów naszej branży. Jest to szczególnie istotne obecnie, gdy wiele firm przeżywa poważne kłopoty. Nie zawsze jednak źródła owych kłopotów są prawidłowo zidentyfikowane.
Raport obejmuje praktycznie wszystkie liczące się firmy branży. Obecność w nim jest zatem istotnym elementem prestiżu. Jest też istotnym czynnikiem zwiększającym wiarygodność firmy w kontaktach z instytucjami finansowymi oraz kontrahentami. To ostatnie staje się bardzo ważne w obecnym okresie, gdy wiele firm drogowych ma problemy z uzyskaniem kredytu obrotowego bądź z uzyskaniem gwarancji finansowych.
Z góry dziękuję za współpracę i odpowiedź na naszą ankietę, która można znaleźć na stronie http://www.arcatapartners.pl
Z poważaniem,
Wojciech Malusi
Prezes Zarządu

 

  

[23-09-13]   odsłon: 1952

KOMUNIKAT NR 3

IX STRZELECKIE MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW odbyły się zgodnie z wcześniej zaplanowanym terminem w dniu 21 września br. na Strzelnicy „Lizawka” Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu. Ostatecznie w zawodach uczestniczyło łącznie 118 zawodników, reprezentujących 38 drużyn oraz 8 zawodników startujących indywidualnie. Łącznie z gośćmi, rodzinami i kibicami w imprezie wzięło udział około 150 osób.
Wyniki poszczególnych zawodników w obydwu konkurencjach zawarte zostały w załączonej tabeli.
  
 więcej » 

<<< 1 2 3 4 ... 7 8 9 >>>

© 2007-2018 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe