Czerwiec 2018Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2017
[12-05-17]   odsłon: 321
W Kielcach zakończyły się XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska największe w Europie Środkowej wydarzenie, na którym prezentowany był sprzęt oraz materiały do budowy dróg blisko 400 firm z przeszło 20 krajów całego świata. W ramach imprezy organizowane były liczne seminaria i debaty, m.in. debata „W dialogu buduje się najlepiej” współorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa i Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa  oraz inne organizacje branży drogowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas tych targów.
Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia wielu interesujących spotkań, wymiany cennych doświadczeń oraz możliwości odpowiedzenia na Państwa pytania.
  
 więcej » 

  Konferencja Muratorplus.pl „Rynek zamówień publicznych dla uczciwych firm”
[12-05-17]  

W dniu 8 maja br. Prezes Zarządu uczestniczyła w debacie „Mądry Polak po szkodzie?”, którą zorganizowano w czasie konferencji „Rynek zamówień publicznych dla uczciwych firm”. Była to trzecia konferencja z cyklu "Chcemy uczciwego budownictwa".

Na zdjęciu od lewej: Ryszard Kowalski, prezes Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa; Małgorzata Stręciwilk, prezes Urzędu Zamówień Publicznych; Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa; Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR

 

Fot.: Magdalena Niezabitowska-Krogulec/MURATOR

 

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, ponadto przedstawiciele firm wykonawczych oraz organizacji branżowych. Podczas konferencji został także podpisany List Intencyjny mający na celu podjęcie współpracy w ramach koalicji „Chcemy uczciwego budownictwa”, której celem będzie walka z szarą strefą oraz wszelkimi patologiami w budownictwie.

 

Materiały z tej konferencji w serwisie Muratorplus.pl:

http://www.muratorplus.pl/biznes/rynek-zamowien-publicznych-dla-uczciwych-firm/

  

  Zapraszamy do Kielc na Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA
[08-05-17]  
XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA    to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy związani z budownictwem drogowym, dlatego obecność Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa podczas kolejnej edycji Targów jest oczywista.
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska E2 Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa na XXIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach przy ul. Zakładowej 1 w dniach 9-11 maja 2017 r.
Pierwszego dnia targów (9.05.2017 r.) Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wspólnie z organizacjami branżowymi sektora budowlanego – Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa, Polskim Stowarzyszeniem Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszeniem Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców, Stowarzyszeniem Polski Kongres Drogowy organizuje konferencję „W DIALOGU BUDUJE SIĘ NAJLEPIEJ” – godz. 1115 – 1300 sala konferencyjna OMEGA, wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy i cieszymy się na możliwość spotkania z Państwem!
Barbara Dzieciuchowicz
Prezes Zarządu
Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa
  

  Rynek Infrastruktury: Prezes OIGD: Więcej firm będzie mogło uczestniczyć w przetargach
[08-05-17]  
Wprowadzone zmiany –  jeśli chodzi o sposób zabezpieczania robót, wymagania dotyczące personelu, czy wielkości przerobów –  spowodują, że sytuacja finansowa będzie pozwalała na uczestnictwo w postępowaniach ogłaszanych przez Generalną Dyrekcję nie tylko największym firmom. Mam nadzieję, że więcej firm będzie w ogóle w stanie wystartować w przetargach, przede wszystkim jako konsorcja, ale nie tylko – mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.
Cały artykuł: http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/prezes-oigd-wiecej-firm-bedzie-moglo-uczestniczyc-w-przetargach-58410.html
  

[26-04-17]   odsłon: 283

Zarząd Izby, w piśmie OIGD 48/2017, poinformował swoich członków o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu oraz wydanym po rozpoznaniu od niego skargi kasacyjnej, wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, w sprawie momentu opodatkowania usług budowlanych.

  
 więcej » 

  Prawo zamówień publicznych
[26-04-17]  

Informujemy, iż na stronie internetowej Zespołu Grupy Doradczej KZP Sp. z o. o. pojawiły się nowe artykuły dotyczący problematyki z zakresu prawa zamówień publicznych:

Uzupełnienie JEDZ w dwa dni http://www.kzp.net.pl/opracowania/uzupelnienie-jedz-w-dwa-dni/

Prezes UZP dąży do otwarcia bezpiecznej ścieżki dla odwołań podprogowych na „wybór najkorzystniejszej oferty http://www.kzp.net.pl/opracowania/prezes-uzp-dazy-do-otwarcia-bezpiecznej-sciezki-dla-odwolan-podprogowych-na-wybor-najkorzystniejszej-oferty/

STOSOWANIE KLAUZUL SPOŁECZNYCH W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH https://www.grupakzp.pl/pl/opracowania/stosowanie-klauzul-spolecznych-zamowieniach-publicznych/

  

[25-04-17]   odsłon: 354

Członkowie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa                    

Zarząd Izby uprzejmie informuje, iż zgodnie z Uchwałą Rady Izby Nr 4/2017 z dnia 23 marca 2017 roku, tegoroczne Walne Zgromadzenie Izby odbędzie się w Krakowie w dniu 8 czerwca 2017 roku.
PLANOWANY PROGRAM:
8 czerwca 2017 rok
1.  Walne Zgromadzenie Izby w godz. 1100-1615 – sala konferencyjna Hotelu NOVOTEL KRAKÓW CITY WEST, ul. Armii Krajowej 11.
2. Uroczysta kolacja godz. 2000-2400 – Hotel NOVOTEL KRAKÓW CITY WEST.
  
 więcej » 

  Komentarz - Builder, "INFRASTRKUTRA 2017 - PERSPEKTYWY I BARIERY ROZWOJU"
[24-04-17]  

Barbara Dzieciuchowicz, Prezes Zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, udzieliła miesięcznikowi Builder komentarza do majowego wydania „Buildera” dodatek „Budownictwo Komunikacyjne” nt. „INFRASTRUKTURA 2017 – PERSPEKTYWY I BARIERY ROZWOJU”:

Mam nadzieję, iż rok 2017 będzie lepszy od poprzedniego, bo to co najgorsze w kwestii spadków produkcji budowlano-montażowej jest już w tej chwili poza branżą. W roku 2016 zostały zatwierdzone w większości województw Regionalne Programy Operacyjne, tak więc ogłaszane są kolejne przetargi na drogi samorządowe, aczkolwiek spodziewam się, że lepszy będzie rok 2018, bowiem będzie to rok wyborów, co zawsze obfituje w samorządach w różnego rodzaju inwestycje. Natomiast jeśli chodzi o GDDKiA, to mam nadzieję, iż zdecydowanie przyspieszą działania związane z rozstrzyganiem przetargów ogłoszonych jeszcze w 2015 roku. Ogłoszono wtedy prawie 60 przetargów na kwotę ponad 29 mld, niespełna połowa z nich jest na drugim etapie lub została rozstrzygnięta. Na początku tego roku uruchomiono kilka nowych postępowań, w których zdecydowanie korzystniejsze dla firm są warunki udziału, a także zapisy łączącej strony umowy. Liczę na to, że tych przetargów będzie więcej, będą ogłaszane kolejne związane z likwidacją miejsc niebezpiecznych, czy też na zadania remontowe i modernizacyjne. W planie GDDKiA na rok 2017 jest więcej środków na powyższe roboty niż w roku ubiegłym. Największą barierą może być wolne rozstrzyganie przetargów już ogłoszonych, a także brak nowych postępowań”.
  

[24-04-17]   odsłon: 302

Zarząd Izby informuje, iż w związku z pismem OIGD 92/2016 z dnia 31 sierpnia 2016 r.,  skierowanym do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych „o wydanie opinii w sprawie dopuszczalności przyjmowania przez zamawiających e-gwarancji i uznawania jej na równi z gwarancją w formie papierowej, w procedurze udzielania zamówień publicznych – UZP, Departament Prawny przedstawił swoje stanowisko w odniesieniu do wadium wnoszonego w formie gwarancji bankowej, o którym mowa w art. 45 ust. 6 pkt. 3 ustawy Pzp[1].

  
 więcej » 

[21-04-17]   odsłon: 248

Nagroda „Polskie Drogi 'XXI” to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane osobom, firmom i  instytucjom odnoszącym sukcesy w dziedzinie drogownictwa i mającym znaczący wpływ na rozwój infrastruktury drogowej w Polsce.

Organizatorami Nagrody „Polskie drogi 'XXI” są:  Redakcja miesięcznika „Polskie Drogi”, Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa.

  
 więcej » 

<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>>

© 2007-2018 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe