Styczeń 2019Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Aktualności
  XV MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IMIENIA WOJTKA MALUSI
[01-10-18]  
Zarząd Izby uprzejmie informuje, iż XV MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IMIENIA WOJTKA MALUSI odbędą się w dniu 2 marca 2019 roku w Zakopanem na Stoku Szymoszkowa. Baza noclegowa oraz zakończenie zawodów będzie w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.


 

  

[28-09-18]   odsłon: 169

Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa przypomina o obowiązku uczestnictwa w trwającym aktualnie w GUS pilotażu dotyczącym badania cen na formularzu C-04M – „Sprawozdanie o cenach robót budowlano montażowych realizowanych na drogach, ulicach i mostach” dostępnym na portalu sprawozdawczym GUS od 21 do 30/31 dnia każdego miesiąca.

  
 więcej » 

[27-09-18]   odsłon: 130

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa w dniu 19 września br. ponownie wystąpiła zarówno do Premiera RP (pismo OIGD 108/2018) jak i Ministra Finansów (OIGD 109/2018) w sprawie stosowania różnych stawek podatku VAT na usługi utrzymaniowe realizowane dla GDDKiA. W pismach tych Zarząd Izby zwrócił uwagę, że nie podjęcie przez Rząd merytorycznej decyzji w tej sprawie powoduje, iż urzędy administracji skarbowej dalej prowadzą czynności kontrolne w tym temacie, włącznie z zajmowaniem kont przedsiębiorców. Sytuacja ta w zdecydowanej większości dotyczy małych i średnich rodzinnych firm, które nie mogą z przyczyn formalnych startować w kolejnych przetargach, co oznacza ich likwidację.

W dniu 21 września br. Izba wystosowała również pismo do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o spotkanie na temat działań GDDKiA w temacie podatku VAT na usługi utrzymaniowe (pismo OIGD 110/2018).

  
 więcej » 

[25-09-18]   odsłon: 139

 


Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz LOTOS Asfalt Sp. z o.o. we współpracy z Politechniką Gdańską organizują seminarium: „Plany i wyzywania związane z budową infrastruktury drogowej województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego”.

Seminarium odbędzie się 11 października 2018 r. w Auli Politechniki Gdańskiej, przy ulicy Gabriela Narutowicza 11/12 w Gdańsku.

  
 więcej » 

  "Drogi i mosty do nowoczesnej Polski" - debata na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy
[07-09-18]  

Jak budować drogi i mosty lepiej i sprawniej– zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez tygodnik „Wprost” na Forum Ekonomicznym w Krynicy. W dyskusji uczestniczyli: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury, Barbara Dzieciuchowicz, prezes zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Michał Mental, członek zarządu Wasko S.A.oraz dr Leszek Buller, dyrektor Centrum Projektów Europejskich.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z video z debaty: 

 
Źródło: Jan Krynicki, Rzecznik prasowy GDDKiA
 
  

[31-07-18]   odsłon: 204

  Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa – organizacje zrzeszające większą część rynku budownictwa infrastrukturalnego w Polsce, zwróciły się do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w związku z zaprezentowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości w dniu 16 lipca 2018 roku, propozycją zmian dotyczących rozliczania robót budowlanych, w szczególności realizowanych na zlecenie Skarbu Państwa przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

  
 więcej » 

[24-07-18]   odsłon: 184

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa przekazała na ręce Pana Mariusza Haładyja Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii uwagi do „Koncepcji nowego Prawa Zamówień Publicznych” zarówno w zakresie przedstawionych dziewięciu obszarów, jak również dodatkowe uwagi wynikające ze stosowania aktualnie obowiązujących przepisów Prawa Zamówień Publicznych.

  
 więcej » 

  Konferencja KZP: Sposoby unikania sporów sądowych na tle biało-czerwonego FIDIC
[04-07-18]  
Miło nam poinformować, że Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa objęła patronatem konferencję „Sposoby unikania sporów sądowych na tle biało-czerwonego FIDIC”, która odbędzie się 24 września 2018r, w Warszawie.
Mając na uwadze ilość kwestii dyskusyjnych, które często urastają do rangi kosztownego i długotrwałego sporu pomiędzy poszczególnymi stronami procesu budowlanego, jesteśmy przekonani, że warto w sposób polubowny rozwiązywać spory, wynikłe w czasie realizacji inwestycji publicznej. Dlatego też chętnie promujemy niniejszą konferencję, jako ważną i potrzebną inicjatywę. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji oraz do rejestracji online na stronę https://www.polubownepzp.pl/.
 


 

  

[18-06-18]   odsłon: 241

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych przygotowały opinię do 3 projektów rozporządzeń przygotowanych przez Ministerstwo Infrastruktury:

  
 więcej » 

[13-06-18]   odsłon: 278

Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa w dniu 23 maja 2018 r. przesłał kolejne pismo do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie problemów z transportem kruszyw, w którym informuje, iż działania podjęte przez kolej celem usunięcia problemów związanych z dostawami kruszyw są niewystarczające. Nie tylko nie udało się nadrobić zaległości przewozowych z roku 2017, ale również powstają kolejne wynikające z bieżących Zamówień.

  
 więcej » 

<<< 1 2 3 4 5 >>>

© 2007-2019 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe